Klimatizace 12. 3. 2023

Dřív, než si klimatizaci koupíte

Naši zákazníci při výběru klimatizace bezpečně vědí, co od klimatizace očekávají. Tím je skutečná úleva od horka v letních měsících. Zní to jednoduše, ale je potřeba se podívat na pár detailů, díky nimž cíle dosáhnete bez stresu a s výdaji, které nevystřelí až na Mars.

1. Klima, co máme ve firmě je super, chci ji mít i doma

Tak hlavně klimatizace není totéž, co ochlazovač vzduchu, který možná v kanceláři máte. A pak je tu výkon. Většinou vidíme jen vnitřní stropní jednotky. Velmi výkonné, ale mnohdy taky pěkně hlučné. Výkon klimatizací v kancelářích a jejich nároky na hlučnost jsou jednoduše zcela jiné než limity pro vaši domácnost. Ano, čím větší místnost, tím vyšší výkon klimatizace budete potřebovat, ale i ve světě klimatizací existují energetické třídy a je dobré vědět, že například energetická třída A+ nemusí být vždy důkazem o hospodárnosti výrobku. Kdo by taky sledoval úspornost zařízení u zaměstnavatele. Nepodceňujte proto pečlivý výběr dodavatele, dobrá orientace v problematice je klíčová.

2. Výhodná nabídka na internetu

Každá domácnost je unikátní, jiné nároky na výběr budete mít u haly s vysokými stropy, jiné s obývacím pokojem orientovaným na západ a zcela jiné na umístění v ložnici. Je třeba vždy vybírat podle výkonu, funkčnosti, hlučnosti, podle umístění, mnohdy i podle vzhledu, a to nejlépe v souladu všech těchto kritérií. Nikdy nesledujte cenu jako hlavní kritérium. Výhodná cena se Vám tak může pěkně prodražit.

 

Magazín Eakon

Další články

Klimatizace 10. 2. 2023
S nárůstem teploty klesá schopnost pracovat

Jsme pečliví a vždy hlídáme čistotu provedení nových...

Napište nám

Kontakt

  Zákaznická linka (+420) 724 808 917
  Skupina EAKON

  Eakon klima s.r.o.

  Jihlavská 375
  Říčany

  IČ: 0532707
  DIČ: CZ05327041